مختصری بر فعالیت مجموعه ی ویستا پروژکتور

تا کنون با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های بیشماری توانسته ایم جایگاه خود را در ردیف برجسته ترین تیم تعمیراتی در استان به اثبات برسانیم. اخلاق و تعهد توام با تخصص پرسنل این مجموعه و مشاوره از دوستان قدیمی و با تجربه باعث بلوغ زودرس و رشد روز افزون و ارتقا سطح علمی و اعتبارمان شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه سیستم هوشمند سازی مقوله ی نسبتا جدیدی در کشور میباشد دستگاه های وارد شده به تازگی به خدمات رسیده اند این فضای بسیار گسترده سبب گردیده که با واسطه یا بدون واسطه این کمبود را تامین نماییم.

مجموعه ی ویستا پروژکتور با هدف ایجاد یک گروه تخصصی در زمینه فروش و تعمیرات ماشین های اداری ( پرینتر ، اسکنر ، فکس و…) از سال 93 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است و با دریافت سفارش های خاص و تعمیرات خارج از حوصله بازار توانمندی های خود را به اثبات رساند.مشاوره های صادقانه در امر خرید یکی دیگر از اهداف این مجموعه جهت اثبات خود در بازار بود که بازخورد آن رضایت ، خرید و سفارشات متعددی را در پی داشت در راستای ارتقا و تقاضای مشتریان مدتی نیز در امر خدمات رسانی سیستم های کامپیوتری و تجهیزات امنیتی نیز فعالیت داشته است اما با توجه به تمرکز مجموعه بر ماشین های اداری باعث شد تا از ادامه این امر خودداری گردد.

در سال 94 این مجموعه پس از بازاریابی و بررسی مجدد بازار اقدام به جا به جایی و توسعه کار در راستای تعمیرات و فروش دیتا پروژکتور و تجهیزات هوشمند (فویل های نانو ، میز هوشمند ، کیوسک اطلاع رسانی و…) نمود که پس از اثبات توانایی های خود در این زمینه و حضور این مجموعه در استان سبب شد که بیشتر دستگاه هایی که برای تعمیرات به بیرون از استان فرستاده میشدند در استان و شهر اهواز در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ، تعمیر و پشتیبانی شود.

سوالات متداول

چه عواملی باعث ترکیدن یا انفجار لامپ میشود؟

اگر پس از اتمام عمر لامپ و ضعیف شدن نور لامپ همچنان به استفاده از آن ادامه دهید ممکن است با ترکیدن لامپ مواجه شوید.دومین دلیل ممکن است به خاطر ایراد و نقص فنی دستگاه مانند گرم شدن بیش از حد دستگاه و عدم قطع توسط پاور یا ایراد بالاست یا همون برد لامپ باشد سومین دلیل کیفیت نامطلوب لامپ است که با کارکرد کم هم میتواند از چرخه کار خارج شود.

چگونه میتوانیم عمر لامپ را چک کنیم؟

در اکثر دستگاه های موجود در بازار در منو یا بخش تنظیمات دستگاه در آیتم information یا اطلاعات فنی دستگاه میتوانید ساعت کارکرد دستگاه را بیابید.

چرا لامپ های پروژکتور خیلی گران هستند؟

مقدار جیوه ی موجود در لامپ باید با دقت اندازه گیری شود تا فشار مطلوب در هنگام استفاده از ظرفیت کامل، حفظ شود. پیچیدگی لامپ های بخار جیوه با فشار بالا و سمیت جیوه مورد استفاده در تولید آن ها باعث  گرانی آن هاست.

چه رنگی برای صفحه نمایش پروژکتور بهتر است؟

رنگ سفید بهترین گزینه است اما یک قانوان کلی هست که میگه اگر شدت روشنایی شما بیش از 3500 انسی لومن است خاکستری مایل به سفید میتواند گزینه بهتری باشد.

چرا پروژکتورهای با تکنولوژی DLP برای فضاهای آموزشی مناسب تر هستند؟

پروژکتورهای DLP تصاویر را شارپ تر ارايه میدهند و در نتیجه جملات با وضوح بیشتری نشان داده میشوند.

چه پروژکتورهایی برای سینما استفاده میشود؟

فقط چهار تولید کننده پروژکتور سینمای دیجیتال مورد تایید DCI مشغول به تولید هستند. SONY , BARCO , CHRISTIE , NEC چهار تولید کننده هستند. به جز سونی که از فناوری SXRC منحصر به خود استفاده میکند بقیه شرکت ها از فناوری DLP بهره میگیرند.

بهتر است در صورت عدم استفاده پروژکتور خاموش شود یا مشکلی برای روشن رها کردن آن تا استفاده مجدد وجود ندارد؟

به طور کلی روشن و خاموش کردن مکرر یک پروژکتور ممکن است باعث آسیب به دستگاه شود اما خاموش نکردن آن هم باعث کاهش عمر لامپ و دستگاه میشود . بهترین کار این است که اگر قرار است ظرف کمتر از یک ساعت مجدد از دستگاه استفاده کنید آن را در حالت BLACK MODE قرار دهید.

آیا میتوان روشنایی لامپ را بیشتر کرد؟

شما میتوانید پروژکتور خود را در حالت درخشانترین حالت خروجی قرار دهید. حالت های سینما ، فیلم ، ویدئو به طور معمول از میزان نور پروژکتور برای ارائه جزئیات بیشتر در تصاویر تاریک می کاهد در حالی که داینامیک (dynamic) , روشنایی ( bright) عنبیه های پویا را باز میکنند و تنظیمات روشنایی لامپ را روشن میکند . در غیر این صورت میتوانید تصویر پروژکتور خود را تا حد ممکن روشن کنید.

چه نوع لامپی در پروژکتورهای سینمایی استفاده میشود؟

لامپ های زنون که میانگین توان آن ها بین 2000 تا 7000 وات است.