کلمه ی استوک(stock) در زبان انگلیسی به معنی انبار است اما در ایران برای کالای دست دوم به کار برده میشود.کالاهایی که در ایران با نام استوک فروخته میشود غالبا کارکرده هستند برخلاف اروپا , که در این کشورها برای جلب مشتری  این امتیاز به مشتری داده میشود که کالای خود را تا 30 روز در صورت عدم رضایت به فروشگاه عودت دهد ، معادل آن خرید و یا حتی وجه برگردانده میشود . اما کالای برگشتی دیگر به قفسه های فروشگاه برنمیگرد بلکه مستقیما به انبار فرستاده میشود و پس از درجه بندی A , B , C ,D به صورت عمده به فروش میرسد .

داستان ذکر شده در بالا غالبا شامل کالاهای استوک و به اصطلاح وارداتی در ایران نمیشود پس خیلی به جنس استوک و بالطبع خرید آن از هر مرجعی کار اطمینان نکنید.

در چند سال اخیر به دلیل نوسانات شدید ارز و تحریم ها بازار استوک در ایران بسیار گرم شده است و در این میان عده ای سودجو و دلال بدون در نطر گرفتن پروسه اصلی با خرید دستگاه های خراب و از رده خارج از مراکز دولتی نظیر بانک ها و … اقدام به فروش آن به عنوان جنس استوک میکنندو نتیجه این امر عدم رضایت مشتری و سود فراوان برای فروشنده است .این داستان مربوط به دو گروه است هم دلالان داخل کشور که تجهیزات با کارکرد بالا و از رده خارج را به اسم استوک اروپا میفروشند  هم مربوط به دلالان همسایه از امارات و ترکیه است که با مراجعه به بانک ها و ادارات و یا فروشندگان درجه 3 در کشورهای پیشرفته اقدام به خرید دستگاه های خراب و قدیمی به قیمت بسیار ارزان میکنند و آنها را پس از جمع آوری انبوه به عنوان جنس استوک میفروشند. در اینجا تصور میکنید بهترین راه شناخت و تشخیص دستگاه استوک ( کم کارکرد) با یک دستگاه اوراق یا کارکرده است که تشخیص این موضوع بسیار دشوار است . فروشندگان از هر روش غیر اصولی و اخلاقی برای فروش اجناس خود استفاده میکنند و هیچ تعهدی نسببت به جنس فروخته شده ندارند.

با همه ی این تفاصیر بهترین راه حل چیست؟

بهترین راه خرید از فروشگاه و مجموعه ای است که تخصص توام با اخلاق و صداقت سرلوحه ی کارشان باشد.

مجموعه ی ویستا پروژکتور با تکیه بر دانش فنی و اخلاق این ضمانت را به شما میدهد که هرگز از خرید دستگاه استوک در این شرایط اقتصادی پشیمان نخواهید شد. دستگاه های استوک خریداری شده توسط مجموعه به سه گروه تقسیم میشود:

گروه اول دستگاه هایی هستن که مشکل فنی دارند این دسته پارت شده و از قطعات سالم برای بحث تعمیرات و گارانتی استفاده میشود چون قطعات پروژکتور به راحتی در دسترس نیستند و سفارش قطعه از چین هم 6 تا 10 روز کاری زمان میبرد پس این کار سرعت کار را افزایش میدهد.

گروه دوم دستگاه های با کارکرد پایین هستند . البته قابل ذکر است که صرفا پایین بودن ساعت کارکرد دستگاه مبنای ما برای انتخاب نیست چون ساعت کاری تمام دستگاه ها به راحتی صفر میشوند، ملاک ما وضعیت قطعات و اپتیکال دستگاه و مشخصات ظاهری لامپ است که مبنای این آگاهی تجربه است.

گروه سوم دستگاه هایی هستند که سالم هستند و فقط نیاز به تعویض لامپ دارند . این تعویض لامپ همیشه به معنای کارکرد بالای دستگاه نیست خیلی از دستگاه ها فاقد لامپ و ماژول هستند و برای برگشت به چرخه ی کار نیاز به تعویض یا نصب لامپ دارند.

دستگاه های موجود در ویستا دارای چه شرایطی هستند؟

تمامی دستگاه ها سرویس کامل میشوند و در صورت داشتن قطعه فرسوده تعویض آن در مرحله سرویس انجام میشود تا یک دستگاه سالم و بی عیب تحویل مشتری داده شود همچنین دارای 6 تا 1 سال ضمانت بی قید و شرط میباشند. تمامی لامپ های نصب شده اورجینال هستند. در صورت برگشت دستگاه ظرف حداکثر 48 ساعت تعمیر و در صورت درخواست مشتری تعویض و در مواقعی هم در صورت اینکه زمان بیشتری برای تعمیر نیاز باشد دستگاه بک آپ یا پشتیبان تحویل داده میشود.