حباب پروژکتور که به عنوان لامپ پروژکتور شناخته میشود بخش مصرفی و قابل تعویض در دستگاه میباشد.

انواع مختلف لامپ های پروژکتور به صورت مختصر:

  • لامپ های هالید فلزی که شامل HID و UHP هستند.
  • لامپ های LED که لامپ های با ماندگاری بالا هستند.
  • لیزری
  • هیبریدی که ترکیب لیزر و LED هستند.

هالید فلزی رایج ترین نوع لامپ پروژکتور است که در اواخر دهه ی 1960 اختراع شده است و با ترکیب کردن نمک های فلزی خاکی کمیاب و بخار جیوه برای تهیه نور ساخته شده است.

سوال این است دلیل گران بودن لامپ پروژکتور چیست ؟

مقدار جیوه موجود در لامپ باید با دقت اندازه گیری شود تا فشار مطلوب در هنگام استفاده از ظرفیت کامل حفظ شود پیچیدگی لامپ هاب بخار جیوه با فشار بالا و سمیت جیوه ی مورد استفاده در تولید آن ها علت گرانی آن ها میباشد.

لامپ های مختلفی در بازار ایران موجود است تعدادی از همکاران گرامی مبادرت به تعویض burner یا به اصطلاح رایج مغزی لامپ میکنند که نتیجه کار کیفیت بسیار پایین و عمر پایین لامپ است.

دسته بعدی لامپ های طرح یا کپی هستند که باز با درجه کیفیت های مختلف در بازار یافت میشوند که از لحاظ ظاهر خیلی تفاوتی با لامپ های اورجینال ندارند اما از لحاظ طول عمر و کیفیت تصویر خروجی بسته به این که از نوع درجه 1 ، 2 یا 3 باشد کاملا محسوس است.

دسته بعدی لامپ های اورجینال هستند که با قیمت بالاتری در بازار یافت میشوند و اگر نکات لازم قبل تعویض لامپ رعایت شود تصویری بسیار نزدیک به تصویر با کیفیت اولیه خواهید داشت.

مجموعه ویستا با خرید مستقیم لامپ و با آزمون و خطا های بسیار بهترین لامپ اورجینال را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار میدهد و تمامی لامپ های اورجینال دارای 6 ماه ضمانت میباشند و در صورت خرید لامپ نصب و ارسال آن رایگان میباشد.